Mały badacz, twórca i odkrywca w przedszkolu

Projekt: ,,Mały badacz, twórca i odkrywca w przedszkolu” współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Od 1 września 2014 r. w Szkole Podstawowej w Niwiskach w nowo otwartym PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM,  dzieci w wieku od 3 do 5 lat rozpoczęły wspólną  zabawę i naukę. Wraz z rodzicami biorą udział w projekcie: Mały badacz, twórca i odkrywca w przedszkolu, realizowanym w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie  9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Program zajęć przewiduje różnorodne zabawy usprawniające funkcje poznawcze i motoryczne, dużo zajęć na świeżym powietrzu m.in. w ogródku dydaktycznym (elementy edukacji przyrodniczo – ekologicznej). Do realizacji zadania posłużą zakupione pomoce dydaktyczne.
W projekcie przewidziano zajęcia ruchowe, artystyczne oraz zajęcia z jęz. angielskiego. Dla dzieci zostaną zorganizowane  spotkania z artystami w postaci koncertów muzycznych (raz w miesiącu). Zaplanowano spotkania z ciekawymi ludźmi różnych zawodów. Zostaną zorganizowane 4 wycieczki, w tym do Łodzi do teatru, do zoo do Opola, do Muzeum w Wieluniu oraz do Izby Regionalnej w Klonowej. Przewidziano 2 spotkania integracyjne dzieci i rodziców przedszkola ze społecznością szkolną. Ponadto rodzice będą uczestniczyć w zajęciach z dziećmi, by aktywnie włączyć się w edukację dziecka i życie przedszkola.

1. Koncerty

2. Wycieczki

3. Spotkania z ciekawymi ludźmi

4. Zajęcia

5. Spotkania integracyjne

a) Jesienne ziemniaczysko

b) Razem z mamą i tatą

Projekt: ,,Mały badacz, twórca i odkrywca w przedszkolu” współfinansowany

ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek –najlepsza inwestycja

30 czerwca zakończyła się realizacja projektu: ,, Mały badacz, twórca i odkrywca  w przedszkolu”.

Projekt  współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet IX  ,,Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działanie 9.1 ,,Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałanie 9.1.1 ,,Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W projekcie uczestniczyło 15 dzieci i 15 rodziców. Zajęcia realizowano w oparciu o program zgodny z podstawą programową edukacji przedszkolnej. Przewidziano w nim różne formy aktywności dzieci z wykorzystaniem bazy szkoły, ogródka dydaktycznego i środowiska naturalnego. Realizację programu ułatwiały i uatrakcyjniały zakupione w ramach projektu pomoce dydaktyczne i tablica interaktywna. Dzieci aktywnie uczestniczyły w  10 koncertach muzycznych  organizowanych na terenie szkoły. Wraz z rodzicami uczestniczyli w wycieczkach do Teatru Pinokio w Łodzi, do Muzeum Ziemi Wieluńskiej, do Izby Regionalnej w Klonowej, do zoo w Opolu. Podczas spotkań z policjantem, weterynarzem, strażakami, pielęgniarką dzieci miały okazję bliższego poznania różnych zawodów. Dzieci w formie zabawy uczyły się także języka angielskiego. Odbyły się 2 spotkania integracyjne na terenie szkoły. Rodzice aktywnie uczestniczyli w życiu przedszkola. Mieli okazję w różnych sytuacjach bliżej poznać swoje dziecko i przekonać się o pozytywnym oddziaływaniu edukacji przedszkolnej na rozwój dzieci.