W dniach 13-14 czerwca uczniowie klas IV-VIII w ramach programu "Poznaj Polskę" zwiedzali naszą stolicę. Zwiedzanie rozpoczęto od Łazienek Królewskich, które o tej porze roku zachwycają bogactwem przyrody. Następnym punktem programu wycieczki był Wojskowy Cmentarz Powązkowski, odwiedzono m.in. kwatery Alka, Rudego i Zośki, poety K.K. Baczyńskiego, a na Starym Cmentarzu Powązkowskim groby znanych pisarzy, polityków, artystów, muzyków. Pierwszy dzień wycieczki zakończyła wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie różnorodne przestrzenie edukacyjne inspirują do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwaniu odpowiedzi. Kolejny dzień rozpoczął się pysznym śniadaniem, by nabrać sił przed spacerem warszawską Starówką. W czasie przejazdu autokarem uczniowie mogli podziwiać piękne warszawskie wieżowce. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o zabytkach stolicy. Uczniowie zobaczyli dzwon na Kanonii, Pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Adama Mickiewicza oraz przeurocze stare kamieniczki. Ostatnim punktem wycieczki był  Zamek Królewski, jeden z najcenniejszych pod względem historycznym zabytków w Polsce. Bardzo zmęczeni, ale jednocześnie pełni wrażeń uczniowie bezpiecznie wrócili do domu.