VII Gminny Konkurs Czytelniczy "Książka to mój przyjaciel"

Kolejny Gminny Konkurs Czytelniczy, który organizuje Szkoła Podstawowa w Ostrówku, rozstrzygnięty. Już po raz siódmy uczniowie zmagali się z testem ze znajomości lektur. Test dla czwartoklasistów sprawdzał znajomość „Akademii pana Kleksa”, „Spotkania nad morzem” i „Braci Lwie Serce”. Piątoklasistów obowiązywały: „Tajemniczy ogród”, „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”, Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”. Szóstoklasiści mierzyli się z „Anią z Zielonego Wzgórza”, „Hobbitem” i powieścią „Ten obcy”. Siódmoklasistów obowiązywały: „Sposób na Alcybiadesa”, „Wszystko, tylko nie mięta” i „Mały Książę”, a ósmoklasistów – „Kamienie na szaniec”, „Chłopiec w pasiastej piżamie” i „Kłamczucha”.
Naszą szkołę reprezentowały: z kl. V - Lena Ślusarek , Aleksandra Kościańska , z kl. VI -  Izabela Zakręt i Antonina Zawada, z kl. VII – Maja Rabiega i Gabriela Werbicka. Lena i Antonina zajęły II miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczestniczkom konkursu. Życzymy dalszych sukcesów.

VII Gminny Konkurs Czytelniczy "Książka to mój przyjaciel"