4. Zajęcia

W miłej i przyjaznej atmosferze prowadzone były zajęcia i zabawy mające na celu zintegrowanie dzieci, współdziałanie, wyrobienie poczucia współodpowiedzialności, próby oceny zachowań swoich i innych dzieci, ćwiczenie umiejętności doprowadzania zaczętych działań do końca. Ponadto nacisk położony był również na przestrzeganie ustalonych norm i zasad panujących w grupie (dotyczących czasu zabawy i pracy, bezpieczeństwa w przedszkolu i w czasie spacerów, porządku i odpowiedniego zachowania się w sali, w czasie zabawy i zajęć, oraz w czasie spożywania posiłków). W trakcie zajęć dzieci rozwijały sprawność ruchową poprzez spacery, ćwiczenia, zabawy w sali i na świeżym powietrzu. Doskonaliły sprawności manualne podczas zajęć plastycznych i technicznych (gniecenie, wałkowanie, lepienie z plasteliny i masy solnej; rysowanie, malowanie, wydzieranie z kolorowego papieru). Na zajęciach maluchy uczyły się także piosenek, wierszyków, prostych układów tanecznych, poznawały instrumenty, brały udział w prostych doświadczeniach, obserwowały otaczające środowisko, słuchały opowiadań i wierszyków a także miały okazję „pobrudzić” sobie rączki, posmakować  prostych potraw i wypieków.

4. Zajęcia