Z ekologią za pan brat!

1 czerwca w naszej szkole upłynął pod hasłem ekologii i działań związanych w z realizacją projektu ekologicznego ,,H20- cenniejsza niż złoto”. Uczniowie kl. I-VIII prezentowali eko-scenki o tematyce ochrony wody. Wszystkie zespoły spisały się znakomicie i zasłużyły na nagrodę. Każdy uczeń otrzymał sadzonkę rośliny, którą będzie pielęgnował w swoim ogrodzie. Wręczono nagrody uczniom, którzy wykonali najlepiej zadania konkursowe w Szkolnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej. Byli to: Jakub Smolis-kl.I, Tymon Małys - kl.II, Bartłomiej Stasik - kl. III, Andrzej Michalski - kl. IV, Martyna Płuska- kl. VI, Mikołaj Stasik - kl. VII, Jacek Domal - kl. VIII. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Wręczono także nagrody i dyplomy uczniom biorącym udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym ,,Dbam o czystą wodę”. Uczniowie mieli też okazję uczestniczyć w eksperymentach z wodą pod kierunkiem Pani Moniki - nauczycielki chemii i fizyki. Efekty doświadczeń były imponujące. Dzieciom udało się zrobić kolorowe wodne wulkany, kolorowy deszcz, burzę w szklance wody, lampę lavę, galaktykę w słoiku, wędrującą wodę i ciecz nienewtonowską. Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczyniły się do kształtowania postaw proekologicznych.

Z ekologią za pan brat!